از خوب به عالی در کسب و کار

چگونه کسب و کار خود را در سال 2022 بهتر کنیم؟

مواردی که به شما کمک میکند تا بهترین کسب و کار را در دنیا داشته باشید.

رسیدن به موفقیت در کسب و کار اتفاقی نیست. عامل بزرگ شدن و موفقیتِ یک کسب و کار، قبول مسئولیت، به کارگیری اصول و تجربه و انعطاف پذیری و مصمم بودن در مسیر پیشرفت است. لازم است بر این موارد هر روز تأکید شود. 

چرا؟ زیرا مسائلی که در این مسیر پیش می آید دست به دست هم خواهند داد تا شما را از باورهایتان دور کنند. این امر سبب میشود تا به خاطر راحتی و آرامش، کار خود را به خطر اندازید.

برای ایجاد کسب و کاری بزرگ، باید با اشتیاق و علاقه هرآنچه لازم است را انجام دهید.

خلاقیت را در اولویتِ کار قرار دهید

خلاقیت بهترین همراه در کسب و کار است. خلاقیت در واقع گره گشا است و توسعه و نوآوری را به همراه می آورد. این ویژگی به شما کمک خواهد کرد تا کسب و کارتان اصالت یافته و مسیرها و راه حل های جدید را بیابید. خلاقیتی که درست به کار گرفته شود، میتواند مزیت رقابتی فوق العاده ایی داشته باشد.  

 خلاقیت را در اولویت قرار دهید. خودتان و کسانی که با شما کار میکنند را تشویق کنید تا کاوش کنند، وضعیت موجود را به چالش بکشند و راه های بهتری بیابند. شکست را به اندازه ی موفقیت بپذیرید. خلاقیت به معنی نقاشی کشیدن یا ترانه سرایی نیست-بلکه یک طرز تفکر است.

مجسمه نباشید

دنیا به سرعت در حال تغییر است. ایده پردازی و تجدید نظر نکردن روشی قدیمی است. شما باید بازاندیشی کرده و برای آینده برنامه ریزی کنید. لازم است از نو خلق کنید و چیزهایی که تازه اختراع کرده اید را اصلاح کنید.

لازمه ی تبدیل شدن به کسب و کاری بزرگ، نواندیشی است. گاهی اوقات باید همان تفکر قبلی را به کار بگیرید و گاهی لازم است که آن را حذف کنید. بر این اساس، در هر صورت باید خودتان و تفکرتان را به چالش بکشید.

کنجکاو باشید

کنجکاوی ممکن است گاهی دردسر ساز باشد، اما بیشتر کسب و کارها را حیات میبخشد.کنجکاوی به پیشرفت شما کمک میکند و سبب میشود با کاوش و انجام کارهای نو، درهای جدیدی به روی شما باز شود. در واقع پاسخ سوالات شما در همین کنجکاوی نهفته است.

کنجکاوی زیاد سبب میشود چیزهایی را ببینید که دیگران به آن توجهی ندارند. زمانی آلبرت انیشتین گفت: ” من نه فردی بسیار باهوشم و نه یک نابغه، بلکه فقط، بسیار بسیار کنجکاوم.”

از ترس دوری کنید

همیشه دلایل زیادی برای ترس وجود دارد. این ترس باعث میشود تصور کنید کسب و کارتان در خطر است. ترس از اشتباه کردن، مورد تمسخر قرار گرفتن، دوست داشته نشدن، فهمیده نشدن و احساس حماقت کردن، شما را به نوعی فلج میکند.

این ترس ها طبیعی و قابل درک هستند، اما میتوانند برای کسب و کارتان هم کاملا مخرب باشند و شما را به عقب برگردانند. بعضی از ایده های نوآور و موثر، از دل خطاها بیرون می آیند. وقتی جرئت میکنید که متفاوت بوده، دید بازی داشته و ترس از شکست نداشته باشید، ایده های ناب هم به وجود می آیند.

شریک کاری داشته باشید نه تامین کننده

یکی از جنبه هایی که در کارکردن با دیگران نادیده گرفته میشود این است که افراد ممکن است تجربه هایی داشته باشند که احتمالا شما ندارید. تامین کنندگان و حتی نمایندگان فروش ممکن است دیدگاه ها و تجربه هایی داشته باشند که شما میتوانید از آنها یاد بگیرید. این امر سبب میشود تا با این افراد مثل شرکای کاری رفتار کنید- صحبت های آنها را بشنوید، سوال بپرسید، از کار آنها و تاثیر آن بر کسب و کار خود مطلع شوید. تصور نکنید که باهوش ترین فرد در جمع هستید، بلکه بر این اعتقاد باشید که میتوانید از دیگران بیاموزید. تامین کنندگان می آیند و میروند اما شرکای کاری مسائل را به بحث میگذارند و همکاری میکنند تا کسب و کار به موفقیت برسد.

منبع مقاله

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.