revenue

استراتژی های افزایش درآمد برای یک استارتاپ

راه اندازی یک استارتاپ چالش برانگیز است. دلایل زیاد مهمی برای درک اینکه از کجا باید شروع کرد وجود دارد. با وجود مسئولیت های بسیار، مسلط شدن بر یکی از حیاتی ترین جنبه های راه اندازی یک استارتاپِ موفق آسان است: درآمد زایی.

درآمد به بقا و رشد استارتاپ شما کمک می کند و بدون آن به سرعت شکست می خورد. به همین دلیل است که داشتن چند جریان درآمدی بیش از پیش ضروری است. این مقاله به هفت روش عالی برای شناسایی منابع درآمدی بالقوه جدید برای استارتاپ می پردازد. این استراتژی‌ها به طور موثر برای رشد و موفقیت شرکت شما ضروری هستند.

1.مخاطبان خود را بشناسید.

حتی اگر هنوز مشتری ندارید، لازم است بازار هدف خود را بشناسید. این امر کمک می کند تا نیازها و خواسته های آنها را بهتر درک کنید. همچنین مهم است که مشتری های آینده خود را دسته بندی کنید تا آنها را بر اساس آیتم ها و خدماتی که بیشتر علاقه مند هستند شناسایی کنید.

ارتباط با مخاطبان هدف، رویکردی عالی برای آگاهی بیشتر از آنها است. چنانچه بخواهید مشکل آنها را بفهمید، تکنیک های متنوعی برای جمع آوری این اطلاعات وجود دارد. این روش ها شامل تحقیقات، مصاحبه با مشتریان، تست کاربر و گروه تمرکز می باشند.

آگاهی از مشتریان بالقوه، فرصت های درآمدی پیش بینی نشده را آشکار می کند. با شناخت نیازهای مشتریان، میتوانید در جهت برآوردن خواسته های آنها با تولید محصولات یا خدمات جدید برای شرکت خود درآمد زایی کنید.

2. تحقیق کنید

علاوه بر ارتباط با مخاطبان هدف، لازم است که تحقیق کنید. این به معنی آگاهی از آخرین تحولات در کسب و کار خود و بازار بزرگ تر است. شما نمیتوانید در همه چیز متخصص باشید، اما آگاهی از رویدادهای اخیر به شما کمک میکند تا جریان های درآمدی ممکن برای شرکت خود را بشناسید.

برخی از موثرترین راه های آگاه ماندن عبارتند از:

  • خواندن اخبار و بلاگ های مربوط به صنعت برای اگاهی از آخرین روندها و پیشرفت ها در حرفه خود.
  • دنبال کردن پیشگامان صنعت در رسانه های اجتماعی. این امر دیدگاه شما را در ایجاد بازار بزرگ تر و ایده های جدیدی که ممکن است در سازمان خود به کار گیرید، باز میکند.
  • حضور در رویدادهای تجاری. این فرصتی عالی برای شبکه سازی و یادگیری از شرکت های دیگر در صنعت شما می باشد.
  • صحبت با دیگران در مرحله استارتاپ. میتوانید از کارآفرینان دیگر بسیار یاد بگیرید، بنابراین برای ارتباط با آنها درنگ نکنید.

این روش ها کمک میکند تا منابع درآمدی را که ممکن است بدون انجام تحقیق از دست داده باشید، پیدا کنید.

3. پذیرای ایده های جدید باشید.

با در نظر گرفتن جریان های درآمدی، پذیرای ایده های جدید بودن، یکی از بهترین روش های رشد می باشد. ذهن خود را منحصرا به آنچه که در گذشته جواب داده یا آنچه که متداول است معطوف نکنید. نگرش متفاوتی داشته باشید و روی استراتژی های درآمد زای جدید و خلاق سرمایه گذاری کنید.

مزیت استارتاپ ها، توانایی آنها در آزمودن ایده های جدید است. برای انجام کارهای متفاوت و اینکه چه کاری جواب میدهد، مردد نباشید. بدترین چیزی که میتواند اتفاق بیفتد این است که کار شکست بخورد، اما اگر تلاش نکنید هرگز متوجه نخواهید شد.

به مفاهیم تازه توجه کنید که میتواند در شکل های متفاوت ظاهر شود. در اینجا به سه مورد میپردازیم.

1.ساختار جدید قیمت گذاری را در نظر بگیرید.

در گذشته، ارزش اقلام با یک عدد نقدی خاص معین میشدند؛ با این وجود، نباید در آزمودن روش های مختلف قیمت گذاری مردد باشید. با معرفی تکنولوژی مدرن، اکنون امکانات بیشتری نسبت به قبل وجود دارد.  استراتژی های قیمت گذاری متفاوت را بررسی کنید و ببینید کدام یک مناسب سازمان شما است.

2. کالا یا خدمات جدید عرضه کنید.

علاوه بر به کار بستن ساختارهای جدید قیمت گذاری، ممکن است اقلام یا خدمات جدیدی ارائه دهیدکه میتواند شامل کالا یا خدماتی کاملا جدید یا نوع اصلاح شده ی آنها باشد.

3. با شرکتی دیگر همکاری کنید.

راه دیگر، شراکت با شرکتی دیگر است. چنین شراکت هایی شکل های مختلفی دارد، اما مفهوم اصلی آن درآمد زایی از طریق شراکت با شرکتی دیگر است.

ممکن است با یک شرکت مکمل شریک شوید تا به بازاریابی متقابل محصولات و خدمات بپردازید، یا میتوانید با یک شرکت بزرگ تر همکاری کرده تا در ازای چیزی ارزشمند به پایگاه مصرف کننده آنها دسترسی پیدا کنید.

4. کانال های فروش جدید و خلاق را در نظر بگیرید.

در نهایت، ممکن است بخواهید کانال های فروش جایگزین را برای اقلام یا خدمات خود بررسی کنید. این کانال ها شامل همه چیز از تکنیک های بازاریابی متداول تا رویکردهای جدیدتر میشود.

استراتژی های بازاریابی سنتی شامل تبلیغات چاپ، تلویزیون و رادیو میباشد. اما در سال های اخیر، مدل های خلاقانه تر ازجمله بازاریابی محتوا، شبکه های اجتماعی و ایمیل محبوبیت یافته اند.

روش های دستیابی متنوع استراتژیکی به کانال های فروش در بخش مربوط به تجارت تان، بهتر میتواند در بازار مربوطه راه را به شما نشان دهد.

5. امتحان کنید و اصلاح کنید

بعد از شناخت جریان های درآمدی ممکن، لازم است آنها را امتحان کنید. این مسئله شامل اجرای پروژه ها یا طرح های آزمایشی کوچک برای تعیین میزان اثرگذاری آنها است.

با این حال، تمام تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهید. بلکه، جریان های درآمدی متنوع را ارزیابی کرده تا ببینید کدام یک بیشترین پتانسیل را دارد. بعدا میتوانید بر توسعه آنها متمرکز شوید.

6. معرفی کنید و به بازار عرضه کنید.

اگر آزمایش شما موفقیت آمیز بود، زمان آن رسیده که به جریان های نقدی جدید نگاهی عمیق تر بیاندازید و محصولات مرتبط را تبلیغ کنید. اینجا جایی است که بازاریابی ایفای نقش میکند. شما افراد را از آخرین پیشنهادات خود و مشکلاتی که حل میکنند، آگاه میکنید.

صرف نظر از کانال هایی که به کار میگیرید؛ هدف، انتشار ارزشی که ارائه میدهید، افزایش منابع درآمدی جدید و ایجاد سود و درآمد از مصرف کنندگان بالقوه میباشد.

7. ارزیابی کنید و تطبیق دهید.

در نهایت، باید جریان های درآمدی جدید خود را کنترل کنید و بر اساس عملکرد آنها اصلاحاتی انجام دهید. این امر شامل تجزیه و تحلیل شما و ارزیابی عملکرد هر جریان درآمدی می باشد.

اگر هریک از جریان های درآمدی در حد انتظار سود ده نبودند، در ایجاد اصلاحات تردید نکنید. این مسئله از تطبیق قیمت گذاری تا اصلاح استراتژی بازاریابی برای آن جریان پولی را در برمیگیرد.

ارزیابی عملکرد مستمر-و ایجاد اصلاحات لازم- مهم ترین مسئله است.

منبع مقاله

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.