بزرگترین ترندهای استارتاپ در سال 2022

پس از دو سال بی ثباتی و ازهم گسیختگی شدید همه گیری، کارآفرینان در حال سنجش چشم انداز تجاری خود برای سال پیش رو و پیش بینی مسیرهایی هستند که میتواند بر برنامه ی آنها اثر بگذارد.

پیشرفت در فناوری دیجیتال به ویژه خودکارسازی فرآیندهای تکراری و گردش های کاری، جهت افزایش بهره وری و پشتیبانی مدل های کاریِ ترکیبی از موارد مسلم است. با ظهور اتوماسیون کم کد و بی کد، این تکنولوژی به خوبی در دسترس تجارت های کوچک قرار دارد. اما در سال 2022 چه چیز دیگری در شرف وقوع است؟   

چالش بودجه

طی تحقیقی که در مورد استارتاپ ها در بریتانیا و آمریکا توسط شبکه سرمایه گذاری انجل(AIN) در مورد چشم انداز سال 2022 انجام شد، سه چهارم آنها در مورد 12 ماه آینده خاطر جمع بودند؛ یک تغییر نگرش شگرف نسبت به سال گذشته، به ویژه تقریبا 60 درصد استارتاپ هایی که اثر پاندمی بر رشد کار خود را گزارش کرده بودند. به گفته ی مایک لبوس موسس AIN ، بنابر 85 درصد استارتاپ های بررسی شده طی تحقیق، افزایش سرمایه، بزرگترین چالش پیش رو میباشد.

او همچنین معتقد است که دولت ها در ایجاد شرایط مناسب نقش مهمی خواهند داشت؛ عمدتا از طریق معافیت مالیاتی کسب و کارهایی که در مراحل اولیه کار خود هستند برای ترغیب آنها جهت سرمایه گذاری فرشته. لبوس میگوید: ” نباید به طرح هایی برگشت که عامل بازدارنده در سرمایه گذاری هستند.”

عمومی شدن

لاول یووان، مدیر عامل شبکه اجتماعی ورزش های الکترونیکی Brag House افزایش تعداد استارتاپ هایی که اولین عرضه عمومی آنها رو به کاهش است را پیش بینی میکند. او میگوید: ” فکر میکنم با کمتر از 1 درصد سرمایه گذاری های خطر پذیر، خواهیم دید شرکت های استارتاپی بیشتری، زودتر ازحد انتظار با ارائه اولین عرضه عمومی برای دسترسی به بازارهای سرمایه و صعود هرچه سریع تر تلاش میکنند. این موضوع به ویژه برای شرکت های دیجیتالی و ورزش های الکترونیکی صادق است؛ چراکه آمادگی لازم حتی در محدودیت های کووید-19 را دارند.

افزایش کارگران پروژه

وقتی موضوع استخدام پیش می آید، تمرکز بسیاری از کسب و کارها بر کارهای پروژه محور و مستلزم مهارت خواهد بود، همانطور که کاربرد دستگاه های خودکار و فناوری، نیاز دائمی به کارمندان تمام وقت را کاهش میدهد. آلبرت آزیس کلاسون، موسس پلتفرم آزاد UnderPinned پیش بینی میکند که با توجه به رشد کار از راه دور، کسب و کارها به صورت گسترده ایی،  تیم های ترکیبی ایی ایجاد میکنند که در آنها کارمندان و کارفرمایان قابل جابه جایی هستند. او میگوید: ” ارزش، از تیم های خانگی به سمت ارائه دهندگان خدماتِ ماهر که روی پروژه های خاص کار میکنند کشیده میشود؛ هرچند هزینه ی کارگر بین المللی ماهر به دلیل جهانی شدن مستقل کارکردن وعدم نیاز به استقرار در مکانی خاص بالا میرود.”

سازندگان در حال پیشرفت

بازگشت به تولیدات خانگی در سال پیش رو یکی از پیش بینی های بزرگ سوفیا پروکتر مدیر عامل Munchy Play  است که بشقاب هایی برای کودکان نوپا و پیش دبستانی ها تولید میکند. او میگوید: ” بشقاب های ما در بریتانیا تولید میشوند، من منفعت مستقیم این کسب و کار کوچک را دیده ام که به ما کمک میکند تا در مقابل برندهایی که با مشکلات زنجیره ی تامین مواجه اند، سریع و رقابتی باشیم.

تاسیس یک پایگاه تولید داخلی به کاهش تاثیر مسائل مربوط به واردات کمک میکند؛ مسائلی که به واسطه ی مقررات جدید و فراگیر پیرامون خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ایجاد شدند.

منبع مقاله

 

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.