7 ویژگی که باید در شریک خود جستجو کنید

شراکت تجاری تفاوت‌های بسیار زیادی با شروع یک کسب و کار به تنهایی دارد و چالش‌ها و ملاحظات منحصر بفردی دارد. یکی از این چالش‌ها وملاحظات یافتن شخص مناسب برای شراکت است. یافتن یک شریک تجاری کار آسانی نیست و نباید آن را دست کم بگیرید. خوب است که برای شروع کسب و کار جدیدتان هیجان‌زده باشید اما نباید عجله کنید. وقتی مطمئن شدید که ایده‌تان جواب خواهد داد، برای یافتن شریک تجاری به ویژگی‌های زیر توجه کنید:

نقاط قوت مکمل: مانند هر رابطه دیگری، بهترین حالت زمانی پیش می‌آید که طرف مقابلتان مکمل شما باشد. باید نقاط قوت شما مکمل نقاط قوت و پوشش دهنده نقاط ضعف ایشان باشد و بالعکس.

عطش کسب دانش: یک شریک خوب کسی است که بر این موضوع واقف باشد که همیشه کلی چیز جدید برای یاد گرفتن وجود دارد. اگر شخص بر این موضوع واقف باشد که همه چیز را نمی‌داند و در کنار آن میل و عطش کافی برای یاد گرفتن داشته باشد، نقش عمده‌ای را در جهت رشد و اعتلای شما و قرار گرفتنتان در مسیر صحیح ایفا خواهد کرد.

امیال مشترک: شریکی که سرمایه‌گذاری مالی به ارمغان می‌آورد فوق العاده است و شاید تنها چیزی باشد که برای راه‌اندازی کسب و کار جدید خود به آن نیاز دارید. اما، مهم‌تر و سخت‌تر از آن، پیدا کردن شریکی است که انگیزه، رسالت و شوق شما را بداند و در آن موارد نیز با شما شریک و هم‌عقیده باشد.

تطبیق‌پذیری: در هر کسب و کار جدیدی، با تعداد زیادی از اتفاقات غیرمنتظره روبرو خواهید شد، بنابراین شخصی را پیدا کنید که در برابر مشکلات جا نزند و در شرایط سخت و در هنگام تصمیم‌گیری‌های دشوار، انعطاف‌پذیر باشد.

انرژی: بقا، تطبیق‌پذیری، و رشد در بازار می‌تواند تمام انرژی شما را ببلعد. شما به شریکی نیاز دارید که وقتی خسته شدید و کاسه صبرتان لبریز شد به شما انرژی بدهد، بلندتان کند، و به ادامه مسیر تشویقتان کند.

یکرنگی و صداقت: برای شراکت فرد صادقی را بیابید. از قبل با او صحبت کنید که در تمام موارد و بدون هیچ استثنایی از او انتظار صداقت دارید. به یاد داشته باشید که فقط مهارت‌های یک شریک خوب مهم نیست: شخصیت او نیز بسیار حائز اهمیت است.

ثبات عاطفی: ثبات عاطفی به معنای شناخت و مدیریت احساسات و عواطف خودتان یا دیگران است. شخصی را پیدا کنید که به او اعتماد دارد، در کنار شما سختی‌ها را پشت سر می‌گذارد و به رشد شما کمک می‌کند. عیار واقعی انسان‌ها در شرایط سخت مشخص می‌شود نه وقتی که همه چیز خوب پیش می‌رود. ‌  

    

منبع مقاله

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.